Akcesoria do podawania, ekspozycji i sprzedaży lodów

Produktów: 43

Lody stanowią przysmak wielu osób, głównie dzieci i młodzieży. Mając to na uwadze, profesjonalne lodziarnie, a także kawiarnie i restauracje chętnie wzbogacają swój asortyment o różnego rodzaju desery lodowe, których przygotowanie wymaga dysponowania odpowiednimi narzędziami. W tej kategorii produktów znajdziesz zarówno praktyczne i funkcjonalne akcesoriado wytwarzania lodów, jak i pojemniki służące do przechowywania zrobionych pyszności. Kupisz u nas również praktyczne przybory przydatne przy myciu urządzeń wykorzystywanych do produkcji deserów lodowych.

czytaj więcej

Filtry i Kategorie

Lista produktów w kategorii "Akcesoria do lodów"

Praktyczne i funkcjonalne akcesoria do lodów

Serwowane gościom lokali gastronomicznych lody muszą nie tylko wyśmienicie smakować, ale również prezentować się bardzo apetycznie. Do precyzyjnego odmierzania porcji deserów warto wykorzystać profesjonalne gałkownice i porcjonery, służące do formowania gałek lodów w kształcie kulek lub serduszek odpowiedniej wielkości. Przyrządy te składają się zazwyczaj z wykonanej ze stali nierdzewnej łyżki oraz ergonomicznego, wygodnego w użytkowaniu uchwytu zrobionego z metalu lub niezwykle wytrzymałego tworzywa sztucznego. W niektórych porcjonerach zastosowano specjalną termoprzewodzącą ciecz, zapobiegającą przyklejaniu się gałek do powierzchni łyżki. W trosce o zdrowie smakoszy lodów wszystkie wchodzące w skład przyborów elementy wyprodukowano z elementów nadających się do kontaktu z żywnością. Do czyszczenia gałkownic najlepiej wykorzystać specjalne, wiszące lub wbudowane w blat płuczki ze stali nierdzewnej.

Do mieszania i wyrównywania lodów w kuwetach warto wykorzystać specjalne szpatułki. Wykonane z aluminium lub stali nierdzewnej akcesoria znajdują szerokie zastosowanie w gastronomii. Niektóre modele łopatek do lodów pokryto specjalną ceramiczną powłoką, zapobiegającą przywieraniu deserów do łyżki. Uchwyty części z nich wyprodukowano z różnokolorowego tritanu. To sprawia, że dobrze trzymają się one w dłoni i nie wyślizgują się w trakcie ich użytkowania.

Przechowywanie lodów

Desery lodowe znakomicie prezentują się w dekoracyjnych pucharkach. Większość naczyń wykonana jest z przezroczystego, odpornego na zarysowania i uszkodzenia mechaniczne szkła, pozwalającego na swobodne podziwianie wizualnego efektu kompozycji lodowej. Stylowy wygląd sprawia, że nadają się one do serwowania lodów w trakcie uroczystości rodzinnych lub biznesowych. Znakomicie na odświętnych stołach prezentują się także stojaki na wafle do lodów. Dostępne w różnych formach i kształtach akcesoria umożliwiają elegancką ekspozycję deserów lodowych. Dzięki wykonaniu z wysokiej jakości stali nierdzewnej stojaki nadają się do wieloletniego użytkowania.