Filtry do wody

Produktów: 14

Spożywając różnego rodzaju posiłki, zwracasz uwagę nie tylko na ich smak i aromat, ale także na wolność wchodzących w ich skład produktów żywnościowych od drobnoustrojów oraz szkodliwych dla zdrowia substancji chemicznych. Kwestie te nabierają szczególnego znaczenia przy wodzie pitnej, która w przypadku większości gospodarstw domowych i zakładów pracy pochodzi z miejskiej kanalizacji albo ewentualnie prywatnych studni. Mająca kontakt z rozmaitymi czynnikami chorobotwórczymi ciecz pozostaje niezdatna do spożycia, dopóki nie podda się jej dokładnemu oczyszczaniu. Fachowo zajmują się tym stacje uzdatniania H2O, możesz jednak uczynić to także na własną rękę, zaopatrując się w odpowiednie filtry do wody. Dzięki temu zyskasz pewność, że to co pijesz, rzeczywiście nie zaszkodzi ani Tobie, ani Twoim najbliższym (zwłaszcza dzieciom). Nie wiesz, gdzie zaopatrzyć się w najwyższej jakości dreny? Koniecznie zapoznaj się z ofertą naszego sklepu internetowego, a z całą pewnością znajdziesz tutaj to, czego szukasz.

czytaj więcej

Filtry i Kategorie

Lista produktów w kategorii "Filtry do wody"

Efektywne oczyszczanie wody pitnej ze znajdujących się w niej nieczystości to dla Ciebie i Twojej rodziny gwarancja długotrwałego zdrowia i dobrego samopoczucia. Tylko odpowiednio dobrane filtry mogą skutecznie ochronić Was przed zagrożeniami wynikającymi ze spożywania brudnej cieczy. Zastosowanie sączków znacznie poprawia walory smakowe wody oraz przygotowywanych na jej bazie napojów.

Korzyści z zakupu filtra do wody

Masz wątpliwości, czy warto nabyć filtry do wody? A może wydaje Ci się, że spożywanie zanieczyszczonych cieczy nie odbije się niekorzystnie na zdrowiu Twoim lub Twojego dziecka? W końcu nieraz zdarzyło Ci się już wypić szklankę wody wątpliwej jakości i nie stało się z tego powodu nic złego… Musisz wiedzieć, że zawarte w napojach substancje chemiczne kumulują się w organizmie przez dłuższy czas, systematycznie go podtruwając i doprowadzając w końcu do poważnych dolegliwości ze strony układu pokarmowego. Czy warto aż tak ryzykować? Oczywiście, że nie. Tym bardziej, że dostępne u nas dreny to stosunkowo niewielki wydatek, a z jego poniesieniem wiąże się szereg korzyści. Oto niektóre z nich:

  • pełne uzdatnianie wody do picia;
  • usuwanie z cieczy różnych bakterii i grzybów chorobotwórczych, a także zanieczyszczeń pochodzenia chemicznego i fizycznego;
  • polepszenie właściwości organoleptycznych (wyglądu, smaku) wody pitnej poprzez wyeliminowanie osadów, pyłów i innych naleciałości z rur kanalizacyjnych;
  • możliwość bieżącego kontrolowania stopnia zabrudzenia wody dzięki przezroczystej obudowie;
  • poprawa funkcjonowania uzdatniaczy i zmiękczaczy wody.

Sączki, które u nas nabędziesz, skutecznie zabezpieczą ekspresy do kawy oraz piece konwekcyjno-parowe przed osadzaniem się na różnych ich częściach osadów wapiennych oraz kamienia kotłowego powstającego na skutek regularnego kontaktu mechanizmu tych urządzeń z twardą wodą. Poza gotowymi filtrami zaopatrzysz się u nas również w wymienne, zapewniające kilkustopniową filtrację cieczy wkłady, dzięki którym z jednego drenu będziesz mógł korzystać przez wiele miesięcy, a nawet lat.

Jeśli określenie najlepszego momentu do wymiany wkładów filtracyjnych sprawia Ci problem, idealnym rozwiązaniem dla Ciebie będzie zakup specjalistycznego licznika z wyświetlaczem. Zasilane baterią urządzenie wskazuje ilość przepływu wody w filtrze, przy czym ważne jest, aby temperatura cieczy nie była ani zbyt niska, ani zbyt wysoka. W celu zwiększenia wiarygodności uzyskanych wyników licznik należy zainstalować w pozycji poziomej.

Czy filtrowanie wody jest rzeczywiście potrzebne?

Pochodząca z wodociągów woda na ogół cechuje się dobrą jakością, jednak jej skład chemiczny pomimo stosowania coraz bardziej zaawansowanych technologicznie systemów filtracyjnych ciągle jest daleka od ideału. Domowe filtry uczestniczą w zmiękczaniu wody oraz neutralizowaniu zawartych w niej związków chloru i żelaza. Stanowią one ostatnią barierę, na której zatrzymuje się większość nieczystości z rur wodociągowych. Chcesz, aby spożywana przez Ciebie woda była smaczna i wolna od zanieczyszczeń? Nasze dreny pomogą Ci w osiągnięciu tego celu.