Akcesoria piekarnicze i cukiernicze

Produktów: 261

Przy urządzaniu piekarni oraz cukierni trzeba wziąć pod uwagę konieczność wyposażenia lokalu nie tylko w wydajnie i sprawnie działające piece i piekarniki, ale także praktyczne akcesoria, bez których wytwarzanie pieczywa oraz słodkości byłoby niemożliwe. W tej kategorii produktów dostępne są poręczne formy i ranty cukiernicze i piekarnicze, blachy wypiekowe oraz wiele innych przyborów stanowiących standardowy element wyposażenia piekarni i cukierni.

czytaj więcej

Filtry i Kategorie

Lista produktów w kategorii "Akcesoria dla piekarni i cukierni"

Funkcjonalne formy piekarnicze i blachy wypiekowe

Do wypieku pysznego, chleba z uwielbianą przez wielu konsumentów chrupiącą skórką, niezbędne jest wykorzystanie odpowiednich form piekarniczych, które znajdują swoje zastosowanie również przy wytwarzaniu tarty oraz różnego rodzaju babeczek i ciasteczek. To trwałe i odporne na korozję akcesoria, zapewniające równomierny wypiek chleba, bułeczek oraz rozmaitych słodkości z każdej strony. Formy w trakcie pieczenia zachowują swoją pierwotny wygląd i kształt (nie ulegają one wygięciom). Oprócz uniwersalnych modeli, warte nabycia są również formy w kształcie najpopularniejszych symboli świąt Wielkanocnych, czyli zająca, barana i kury. Wymiary wybranych akcesoriów ze względu na mnogość znajdujących się w asortymencie wersji można dopasować do własnych życzeń i preferencji.

Przygotowując wypieki, zazwyczaj sięga się też po blachy piekarnicze. Oprócz uniwersalnych, gładkich lub perforowanych modeli nadających się do wykorzystywania przy rozmaitych rodzajach wypieków, w sprzedaży dostępne są również blachy przeznaczone do stosowania przy przygotowaniu konkretnego rodzaju wypieków (np. bułek do hamburgerów, muffinek, bagietek). Niektóre z nich wyposażone są w trzy lub cztery ranty, a inne są ich zupełnie pozbawione. Akcesoria te znakomicie sprawdzą się nie tylko w trakcie pieczenia, ale także jako ekspozytory przygotowanych słodkości. Umieszczone na odpowiednio dobranych pod względem kolorystycznym blachach wypieki będą się doskonale prezentować na wystawach cukierniczych, zachęcając klientów do zakupu.

Inne akcesoria piekarnicze

Każda profesjonalna piekarnia jak i kuchnia w restauracji powinna zostać zaopatrzona w akcesoria piekarnicze, takie jak szufelki do mąki i sita do jej przesiewania. Solidne, trwałe i łatwe w czyszczeniu narzędzia ułatwiają nabieranie produktu i pozwalają na precyzyjne odmierzenie porcji niezbędnej do przygotowania wypieku. Silikonowe maty do pieczenia sprawdzą się natomiast jako podkładki przy wypieku