Maty z silikonu do pieczenia

Produktów: 10

Postęp technologiczny w ostatnich latach następuje niemal w każdej dziedzinie życia. Swym zasięgiem objął on również gastronomię. W ostatnich latach jego odzwierciedleniem stało się wprowadzenie do powszechnego użytku maty z silikonu do pieczenia. Ten innowacyjny wynalazek w rekordowo krótkim czasie zdobył sobie uznanie cukierników – i to zarówno profesjonalnych przedstawicieli tego zawodu, jak i domowych pasjonatów robienia wypieków. Stolnicę uważa się za doskonałą alternatywę dla szybko zużywającego się papieru do pieczenia, a wszystko dzięki jej wytrzymałości i możliwości wielokrotnego zastosowania. Można po nią z powodzeniem sięgać w różnych sytuacjach, doskonale sprawdza się zarówno w trakcie wyrabiania ciasta i jego rozwałkowywania, jak i wykrawania ciasteczek oraz zawijania rolad. Jej uniwersalność sprawia, że należy ją uznać za jeden z najbardziej przydatnych elementów kuchennego wyposażenia. W najlepsze silikonowe stolnice na każdą okazję zaopatrzysz się w naszym sklepie internetowym.

czytaj więcej

Filtry i Kategorie

Maty silikonowe do pieczenia to akcesoria, bez których proces przygotowywania przepysznych wypieków często byłby niemożliwy do praktycznego zrealizowania. Regularne używanie podkładek pod ciasto gwarantuje pełen sukces w dziedzinie przeistaczania wyrobów cukierniczych w prawdziwe arcydzieła sztuki kulinarnej. Stolnicy, najlepiej w kilku różnorodnych egzemplarzach, po prostu nie może zabraknąć w Twojej kuchni!

Mata z silikonu do pieczenia – jeden przedmiot o wielu zaletach

Nie czujesz się przekonany do zakupu u nas silikonowej maty do pieczenia? Wydaje Ci się, że nie spełni ona należycie swoich funkcji w Twojej domowej kuchni? Nic bardziej mylnego. Zaraz zmienisz zdanie, jak tylko dowiesz się o jej zaletach. A tych wbrew pozorom jest bardzo dużo.

Wykorzystanie silikonu przy produkcji stolnicy sprawiło, że podkładka mocno trzyma się podłoża i nie ulega przypadkowemu przesunięciu nawet przy dość energicznie wykonywanej czynności wałkowania ciasta. Z tego względu idealnym rozwiązaniem wydaje się także podkładanie jej pod deskę do krojenia, aby zapobiec jej wysuwaniu się spod rąk w trakcie szatkowania warzyw i owoców. Doskonale sprawdzi się ona również w charakterze podkładki pod gorące naczynia, chroniąc blat stołu przed pojawieniem się na nim nieestetycznych plam i zabrudzeń. Stolnica włożona do piekarnika znakomicie przewodzi ciepło, umożliwiając równomierny wypiek ciasta lub innych słodkości oraz zapobiegając jego przypalaniu się i przywieraniu do rusztu. W tym przypadku nie ma potrzeby smarowania powierzchni podkładki tłuszczem, doskonale bowiem poradzi sobie ona również bez tego ze stworzeniem idealnie wypieczonych ciasteczek, babeczek, placków czy tortów. Na niektórych modelach mat zamieszcza się podziałkę pozwalającą na zmierzenie podstawowych wymiarów przygotowanego ciasta.

Nasze stolnice można bez problemu wyczyścić w zmywarce, używając do tego celu zwykłego płynu do mycia naczyń. Ergonomiczny kształt oraz możliwość zwinięcia w rulonik po zakończeniu pieczenia sprawia, że na jej przechowywanie nie trzeba przeznaczać zbyt dużo miejsca w kuchennej szafce. Co więcej, modny design oraz atrakcyjne wzornictwo pozwalają na ich stosowanie w charakterze elementu dekoracyjnego w domowej przestrzeni.

Rodzaje mat silikonowych do pieczenia

W naszym sklepie kupisz maty z silikonu do pieczenia na każdą okazję, zgodnie z jej pierwotnym przeznaczeniem. Dowiedz się, jakie stolnice Ci oferujemy. Spójrz na poniższe zestawienie:

  • maty do pieczenia makaroników – ze specjalnie wyprofilowanym otworem, do którego wlewa się przygotowane ciasto;
  • stolnice do koronek z masy cukrowej – wyposażona w charakterystyczne żłobienia odbijające się później na torcie jako element dekoracyjny;
  • podkładki do rolad – z charakterystycznym, wysokim rantem, pozwalające na upieczenie ciasta o odpowiedniej grubości;
  • maty redukujące duże ilości tłuszczu – zaopatrzone w specjalne wypustki, chronią mięso i frytki przed bezpośrednim kontaktem z tłuszczem.

W bogactwie naszej oferty na pewno znajdziesz matę, która spełni wszelkie Twoje oczekiwania.