Regały piekarnicze

Produktów: 13

Regały piekarnicze stanowią specjalny rodzaj mebli sklepowych, które służą ekspozycji pieczywa. Meble przeznaczone na pieczywo powinny pasować do wystroju i pozostałych elementów wyposażenia, a także spełniać ważne dla sprzedaży funkcje: sprawiać, żeby produkty były dobrze widoczne, wyglądały apetycznie i świeżo. Regały piekarnicze powinny również zabezpieczać towary przed zanieczyszczeniami, dlatego w ich konstrukcjach uwzględnia się przezroczyste osłony montowane na półkach czy szklane drzwi. Najlepsze regały na pieczywo są również zaprojektowane tak, żeby personel sklepu mógł szybko uzupełniać brakujące towary.

czytaj więcej

Filtry i Kategorie

Funkcjonalne regały piekarnicze

Przechowywanie produktów piekarniczych i cukierniczych, zwłaszcza w sklepach samoobsługowych, wymaga zastosowania specjalnych rozwiązań. Pieczywo powinno być wyeksponowane w sposób atrakcyjny, a jednocześnie osłonione tak, żeby zbyt szybko nie wysychało i nie było narażone na zanieczyszczenia. W tym celu w regałach piekarniczych montuje się przezroczyste przesłony, kosze na wyroby piekarnicze czy szuflady. Muszą również spełniać innego rodzaju wymagania. Już sam wygląd mebla sklepowego jest bardzo ważny, ponieważ wpływa na decyzje zakupowe klientów. Powinien więc być wykonany estetycznie. Materiałami przyjaznymi dla pieczywa są wiklina i drewno, dlatego często wykorzystuje się je jako element regałów piekarniczych, na przykład w postaci koszy do ekspozycji. Połączone z odpowiednim oświetleniem, które podkreśla barwę pieczywa i jego kształt, potęgują wrażenie świeżości i ciepła, przez co zachęcają klientów do zakupu.

 

Regał piekarniczy może również mieć półki różnej wielkości i pojemne kosze do przechowywania np. bułek. Ważną cechą regałów piekarniczych jest też możliwość ustawiania ich w szeregu i dopasowywania na zasadzie modułowej. W ten sposób z łatwością można stworzyć ciąg, w którym zmieszczą się różnego rodzaju wypieki.

Regały cukiernicze

Wśród regałów piekarniczych specjalne miejsce zajmują regały cukiernicze. Ważną ich cechą są uchwyty cukiernicze, które przytrzymują tace tak, żeby nie zsuwały się z półek. Półki te można zamontować poziomo albo pod kątem 15 stopni, jeszcze lepiej eksponując w ten sposób produkt. Niektóre modele mają również zamontowane u góry lustro, które daje optyczny efekt powiększenia liczby produktów. To z kolei skłania klientów do zakupów.