Zamrażarki skrzyniowe

Produktów: 23

Przedsiębiorcy prowadzący lokale gastronomiczne wiedzą, jak przydatne, a nierzadko nawet niezbędne są zamrażarki skrzyniowe. Zaopatrzenie kuchni w produkty spożywcze trudno oszacować tak, żeby wszystkie wykorzystywać na świeżo, dlatego ich mrożenie jest często stosowaną praktyką. Szafy mroźnicze mają zdecydowaną przewagę nad klasycznymi lodówko-zamrażarkami czy zamrażarkami szafkowymi ze względu na ich przystosowanie do użytku profesjonalnego i łatwiejszy dostęp do przechowywanej w nich żywności. W ofercie dostępnych produktów znajdują się urządzenia chłodnicze z przeszkloną szybą, które zapewniają ekspozycję produktów w części sprzedażowej, a także zamrażarki z pełną pokrywą, które sprawdzą się na zapleczach sklepów czy lokali gastronomicznych.

czytaj więcej

Filtry i Kategorie

Energooszczędne zamrażarki skrzyniowe

Zamrażarki skrzyniowe niewątpliwe stanowią obowiązkowe wyposażenie lokali gastronomicznych czy sklepów. Znajdują zastosowanie zarówno jako witryny mroźnicze z przeszklonymi pokrywami w supermarketach, jak i na zapleczach lokali gastronomicznych. Ich parametry najlepiej dostosowywać do funkcji, jaką urządzenia ma pełnić, decydując się przy tym na wysokowydajne i energooszczędne modele. Czym zamrażarki skrzyniowe różnią się od klasycznych modeli szafkowych? Przede wszystkim tym, że mają większą pojemność przy takich samych wymiarach. Zamrażarki skrzyniowe bywają podzielone na kilka komór, w których można przechowywać żywność różnego rodzaju. Ponadto pokrywy takich szaf mroźniczych montowane są od góry, przez co ułatwiają dostęp do przechowywanych w nich produktów. Ich energooszczędność wpływa na obniżenie kosztów eksploatacji urządzenia.

 

Szafy mroźnicze do użytku profesjonalnego charakteryzują się również zwiększonym zakresem temperatur. W zależności od modelu, mogą generować temperaturę od −14 do nawet −25°C. Posiadają przy tym wzbogacone wyposażenia, np. kilka koszy o różnych wymiarach, które ułatwiają właściwą organizację produktów przechowywanych w zamrażarce.

Zamrażarki skrzyniowe z szklanymi drzwiami

Wiele modeli zamrażarek skrzyniowych wyposażone jest w przeszklone witryny, które umożliwiają ekspozycję produktów. W ten sposób realizują nie tylko funkcję zachowywania przydatności do spożycia, ale także zachęcają klientów do zakupów. Zamrażarki z przeszkloną klapą sprawdzą się również na zapleczach lokali gastronomicznych, w których zwiększają wygodę użytkowania. Do przydatnych rozwiązań stosowanych w takich urządzeniach należy również lampka, montowana wewnątrz skrzyni.