Środki ochrony osobistej dla gastronomii

Produktów: 12

Środki ochrony osobistej muszą znajdować się w każdym przedsiębiorstwie zatrudniającym pracowników. Obowiązek ich zapewnienia spoczywa na pracodawcy i należy do najważniejszych powinności, jakie na przedsiębiorcę nakładają przepisy prawa pracy. Dotyczy to również właścicieli firm z sektora gastronomicznego, którzy dodatkowo zobligowani są do przestrzegania szeregu restrykcyjnych przepisów sanitarnych. Z tych właśnie powodów środki ochrony osobistej, takie jak płyny dezynfekujące do rąk i powierzchni stanowią podstawowy i bardzo ważny element wyposażenia profesjonalnej kuchni.

czytaj więcej

Filtry i Kategorie

Środki ochrony osobistej a przepisy BHP i prawo pracy

Środkami ochrony osobistej nazywa się sprzęt, którego przeznaczeniem jest ochrona rąk, nóg, głowy, twarzy, oczu, dróg oddechowych i słuchu pracownika, a także izolowanie organizmu od czynników niebezpiecznych oraz ochrona przed upadkiem z wysokości. Szczegółowe przepisy dotyczące środków ochrony osobistej w danym miejscu pracy różnią się od siebie w zależności od występowania czynników stwarzających zagrożenie. Niemniej, pracownik nie może wykonywać obowiązków bez ochrony osobistej, a odpowiednie środki służące jej zapewnieniu są mu przydzielane bezpłatnie. W branży gastronomicznej do podstawowych elementów ochrony osobistej należą np. środki do dezynfekcji tak rąk, jak i powierzchni.

Dezynfekujące środki ochrony osobistej

Zachowywanie higieny pracy w branży gastronomicznej ma kluczowe znaczenie dla sukcesu lokalu. Dlatego w profesjonalnej kuchni nie powinno brakować takich produktów, jak detergenty czy płyny antybakteryjne. Szczególnie przydatne są takie środki ochrony osobistej, które nie wymagają użycia wody i mydła, przez co ich aplikowanie jest szybsze. Tego rodzaju płyn do dezynfekcji znajduje zastosowanie jako środek do odkażania rąk i powierzchni materiałów, wyposażenia czy mebli. Ma działanie bakteriobójcze, wirusobójcze i grzybobójcze. Szybko się wchłania i zaczyna działać, a dzięki zawartości gliceryny nie podrażnia skóry i nie wysusza jej nadmiernie, mimo wysokiej zawartości etanolu (75%). Nie wymaga również rozcieńczania i jest gotowy do użycia.