Obróbka wstępna żywności – urządzenia

Produktów: 295

Obróbka wstępna to jeden z pierwszych etapów gotowania. Służy do nadawania produktom określonych cech albo uzyskiwania tzw. półproduktów, które wykorzystuje się jako bazę do konkretnych dań. Wśród urządzeń do obróbki wstępnej wymienić można różnego rodzaju krajalnice, szatkownice, maszyny do mielenia mięsa, wyciskarki do soków, przyrządy do mycia i płukania warzyw czy przygotowywania ciasta. Dzięki nim proste czynności kuchenne można wykonywać zdecydowanie szybciej, a to przekłada się na jakość obsługi gości. Warto stawiać na sprawdzonych i doświadczonych producentów sprzętu do obróbki wstępnej żywności, jak: Hendi, Stalgast, Royal Catering czy  Bartscher.

 

czytaj więcej

Filtry i Kategorie

Lista produktów w kategorii "Obróbka wstępna żywności"

Na czym polega obróbka wstępna żywności?

Obróbkę wstępną żywności można podzielić na dwa etapy: czysty i brudny. Brudny polega na oddzielaniu niejadalnych i uszkodzonych części danego produktu tak, żeby uzyskać pełnowartościowy surowiec do dalszych prac kulinarnych. Z kolei etap czysty to nadawanie produktom określonych kształtów, wielkości itd. Obie te fazy wstępnej obróbki żywności powinny się odbywać w specjalnie do tego przeznaczonych sekcjach, np. na zapleczu czy tzw. przygotowalni centralnej. Choć najczęściej prace wykonywane w trakcie obróbki wstępnej żywności nie należą do skomplikowanych, to ich właściwe przeprowadzenie znacząco wpływa na jakość dalszych etapów gotowania. Dlatego tak ważne jest wyposażenie kuchni w profesjonalne urządzenia do obróbki wstępnej żywności.

Urządzenia do obróbki wstępnej żywności

Obróbka wstępna mieści w sobie wiele bardzo różnych czynności: mycie i segregowanie warzyw, krojenie, szatkowanie, mieszanie, rozdrabnianie, macerowanie, nadziewanie i wiele innych. Urządzenia do wstępnej obróbki żywności zastępują człowieka w wykonywaniu tych czynności, dlatego wśród maszyn należących do tej kategorii wymienić można: kotleciarki, wilki do mięsa, miksery ręczne (i szereg końcówek do nich),krajalnice do warzyw i sera, nadziewarki do kiełbas, szatkownice, obieraczki do ziemniaków, maszynki do ich krojenia i wiele innych. Profesjonalne urządzenia do obróbki wstępnej żywności są wykonane z najwyższej jakości materiałów i wyposażone w przydatne funkcje, np. obieraczka do ziemniaków i marchwi – w minutnik, a kotleciarga w system No Volt Release, który uniemożliwia samoczynne uruchomienie się silnika po wyłączeniu urządzenia.