Targ Rybny na Ładodze w Szczecinie

W kwietniu tego roku mieliśmy okazję podjąć wyjątkowe wyzwanie, polegające na zaprojektowaniu i wyposażeniu pierwszego w Szczecinie całorocznego Targu Rybnego, znajdującego się na górnym pokładzie statku Ładoga.

 

Pracę rozpoczęliśmy od wyrównania podłoża pokładu poprzez położenie podestu z łącznie 180 elementami regulującymi. Podest jest wodoodporny i posiada antypoślizgową powierzchnię, co zapewnia bezpieczeństwo i komfort użytkowania. Biorąc pod uwagę, że Targ Rybny znajduje się na wodzie, zadbaliśmy o to, aby wszystkie instalacje były odporne na przechyły.

 

Jako pierwszą część ekspozycji widoczną dla Klienta i zachęcającą do zwiedzenia całego targu, wykorzystaliśmy akwarium z żywymi homarami oraz efektownenarożniki ze stali nierdzewnej. Akwarium posiada własny system filtrów, mierników i oprzyrządowania, produkujący odpowiednio zasoloną i czystą wodę morską, utrzymaną w temperaturze poniżej 8 stopni. Stalowe narożniki to specjalistyczne półki przeznaczone do ekspozycji towaru na lodzie. Jest to nietypowa konstrukcja, wykonana przez BenLER specjalnie na potrzeby tego zlecenia.

 

Targ podzielony jest na dwie części – z prawej strony od wejścia znajdują się funkcjonalne lady chłodnicze, na których eksponowane są ryby oraz owoce morza. Produkty, oświetlone profesjonalnymi lampami typu LED, są doskonale widoczne, a dzięki otwartym szybom wydają się dostępne, niemal na wyciągnięcie ręki.

 

Z drugiej strony znajdują się m.in. duże pojemniki na żywe ryby i ukośna ekspozycja na ryby wędzone. Na końcu znajduje się specjalistyczne stanowisko do gotowania. Takie samo stanowisko, zaprojektowane i wykonane przez BenLER, wykorzystywane jest przez TVN w jednym z programów kulinarnych. W tym miejscu, na oczach Klientów, przyrządzane będą dania z ryb.

 

Część przeznaczona dla pracowników targu została wkomponowana w naturalną architekturę statku. Znajdują się tam m.in. stoły, krany z podgrzewaczami wody oraz ukryty i wyciszony agregat prądotwórczy.

 

Podczas projektowania wnętrza postanowiliśmy nie konkurować z klimatem miejsca, jakim jest znany w Szczecinie statek Ładoga. Wyposażenie sklepu zgrabnie łączy się ze stałymi elementami statku, a estetyczne dodatki, takie jak czarny sufit opleciony ponad 500m liny żeglarskiej oraz lampy z dającymi ciepłe światło żarówkami Edisona, zawieszonymi w sieciach rybackich, podkreślają marynistyczny charakter Targu Rybnego.

 

Cieszymy się, że mieliśmy kolejną okazję do tego, aby zrobić coś naprawdę wyjątkowego i czekamy na następne wyzwania!

 

Targ Rybny na Ładodze w SzczecinieTarg Rybny na Ładodze w SzczecinieTarg Rybny na Ładodze w SzczecinieTarg Rybny na Ładodze w SzczecinieTarg Rybny na Ładodze w SzczecinieTarg Rybny na Ładodze w SzczecinieTarg Rybny na Ładodze w SzczecinieTarg Rybny na Ładodze w SzczecinieTarg Rybny na Ładodze w SzczecinieTarg Rybny na Ładodze w SzczecinieTarg Rybny na Ładodze w SzczecinieTarg Rybny na Ładodze w SzczecinieTarg Rybny na Ładodze w Szczecinie