Ekspresy kolbowe / ciśnieniowe

Produktów: 18

Nic tak nie pobudza człowieka do działania, jak odpowiednio przygotowana, aromatyczna kawa. Wiedzą o tym zarówno miłośnicy małej czarnej, jak i właściciele hoteli, restauracji oraz kawiarni, wśród gości których napój ten robi absolutną furorę. Wbrew pozorom nie jest jednak łatwo przygotować kawę, która byłaby w stanie zaspokoić wyrafinowane gusta wybredniejszej klienteli. Profesjonalni bariści doskonale zdają sobie sprawę z tego, że to głównie od techniki parzenia zależy  wydobycie z napoju bogów tego, co w nim rzeczywiście najlepsze. Niepowtarzalny smak oraz bajeczny aromat kawy można umiejętnie połączyć ze sobą, wykorzystując w tym celu ekspresy kolbowe. To funkcjonalne i łatwe w obsłudze urządzenie do przyrządzania najlepszej pod słońcem małej czarnej wykorzystuje podgrzaną do optymalnej temperatury wodę przepływającą przez ekspres pod odpowiednim ciśnieniem. Sprzęt wyposażono w pojemne zbiorniki na wodę i kawę, umożliwiające przechowywanie w nich ich większej ilości. Urządzenie zagwarantuje Tobie i Twoim domownikom oraz gościom stały dostęp do pysznej, cudownie pachnącej kawy.

czytaj więcej

Filtry i Kategorie

Praktyczne i funkcjonalne ekspresy kolbowe

Nie wiesz, jaki model ekspresu kolbowego wybrać, aby znakomicie spełniał on swoje zadania? Rzeczywiście, liczba dostępnych w naszym sklepie opcji może przyprawić Cię o przysłowiowy zawrót głowy. Zanim podejmiesz jakiekolwiek decyzje w tej sprawie, zwróć uwagę na takie parametry, jak:

  • wydajność urządzenia,
  • wielkość bojlera;
  • faktyczna moc grzałek.

Dobrym pomysłem w dłuższej perspektywie czasowej może też okazać się zakup modelu wyposażonego w młynek do kawy, za pomocą którego będziesz mógł na bieżąco mielić ziarna kawy. Jeśli planujesz zakup urządzeń do kawiarni lub restauracji, pomyśl o tym, czy ich wysokie zaawansowanie technologiczne nie pociągnie za sobą konieczności przeszkolenia barmanów i kelnerów w zakresie ich obsługi. Takie urządzenia oferują wiele pożytecznych funkcji, jednak przy posługiwaniu się nimi trzeba zachować szczególną ostrożność, aby niechcący nie doprowadzić do awarii sprzętu. Niemniej jednak warto rozważyć możliwość ich nabycia, związane z tym korzyści bowiem znacznie przekraczają ewentualne niedogodności wynikające z ich użytkowania.

Niezależnie od tego, na jaki model ekspresu do kawy ostatecznie się zdecydujesz, musisz wiedzieć, że zakup tego sprzętu będzie dla Ciebie doskonałą inwestycją. Urządzenia wykonano z trwałego i solidnego materiału, zapewniającego możliwość ich użytkowania przez długie lata. Każda przygotowana za ich pomocą filiżanka kawy swoim wyjątkowym aromatem i smakiem przywodzi na myśl niebiańskie rozkosze, a wytworzona na wierzchu charakterystyczna pianka dodatkowo potęguje niezapomniane wrażenia smakowe. Przy użytkowaniu sprzętu warto pamiętać o konieczności wykorzystywania miękkiej wody. W ten sposób można bowiem zapobiec osadzaniu się kamienia na delikatnym mechanizmie urządzenia.

Ekspresy kolbowe – do domu i do restauracji

Kto powiedział, że ekspres kolbowy to urządzenie nadające się jedynie do użytkowania w profesjonalnych restauracjach i kawiarniach? Włoskie espresso czy aromatyczne cappuccino możesz mieć na wyciągnięcie ręki w zaciszu swojego domowego ogniska. Sprzęt daje Ci pełną kontrolę nad procesem parzenia przez cały czas jego trwania. Dzięki temu otwierają się przed Tobą nowe, zupełnie nieznane dotąd możliwości eksperymentowania zarówno z aromatem, jak i ze smakiem małej czarnej.

Zastanawiasz się, jaka kawa najlepiej nadaje się do ekspresu kolbowego? Wszystko zależy od Twoich indywidualnych preferencji smakowych. Jednak obowiązuje tutaj również kilka zasad:

  • warto wybierać raczej średnio lub ciemnopalone ziarna;
  • miłośnicy owocowych smaków mogą rozważyć zakup ziaren z jasnym wypałem;
  • sprzęt nadaje się również do przyrządzania cappuccino, ponieważ umiejętnie łączy on kawę z mlekiem, wydobywając z obu tych substancji to, co jest w nich najlepsze.

Uniwersalność urządzenia sprawi, że rozwiniesz swoje zdolności baristyczne, przygotowując różne rodzaje kawy. Jedynym ograniczeniem w tym względzie będzie dla Ciebie wyobraźnia w połączeniu z indywidualnymi preferencjami smakowymi.