Filiżanki do herbaty

Produktów: 78

Nie ma nic przyjemniejszego i bardziej odprężającego po długim i wyczerpującym dniu jak kilka łyków mocnej herbaty. Gorący napój rozgrzewa ciało i relaksuje umysł, pozwalając im efektywnie odpocząć od trudów dnia codziennego. A może wolisz delektować się nim rano, tuż po przebudzeniu? Wówczas dodaje Ci on pozytywnej energii i pobudza Cię do działania oraz mierzenia się z różnymi życiowymi wyzwaniami. Może wydaje Ci się, że to, w czym pijesz swój ulubiony napój, nie ma większego znaczenia, liczy się tylko jego smak oraz aromat. W odwiecznym starciu pomiędzy designem a funkcjonalnością nie musisz wcale opowiadać się po żadnej ze stron, możesz wybrać obie. Wystarczy, że zdecydujesz się na stylowe i bardzo eleganckie filiżanki do herbaty. To naczynia, w których estetyka wykonania w wyrafinowany sposób przenika się z wygodą użytkowania. Herbaciany napar podawany w takiej formie nabiera absolutnie wyjątkowego charakteru. Uczyń niezapomnianą każdą chwilę spędzoną przy herbacie z filiżanką kupioną w naszym sklepie.

czytaj więcej

Filtry i Kategorie
Filiżanka 90 ml
Filiżanka 90 ml

4,50 zł5,12 zł

Oszczędzasz 12%

Wysyłamy w 24 godziny

Teraz zwykła z pozoru czynność picia herbaty może przenieść Cię w zupełnie inny wymiar smaku. Napar podany w przepięknym, przypominającym dzieło sztuki naczyniu, sam nabiera wyjątkowej wartości w oczach swoich miłośników. Zapomnij o zwyczajnych szklankach czy kubkach! Ponadczasowy napój zasługuje na wyśmienite towarzystwo, które zapewnić mu może jedynie filiżanka.

Filiżanki do herbaty – cechy charakterystyczne

Kupując zastawę stołową, zwykle zwracasz uwagę na to, czy znalazło się w niej miejsce na estetycznie wykonane naczynia do serwowania gorących napojów. I słusznie, filiżanki do herbaty i kawy stanowią ozdobę całego zestawu, zwieńczenie jego artystycznego kunsztu. Musisz jednak wiedzieć, że o realnej wartości całego serwisu przesądza wyraźne wyodrębnienie w zbiorze naczyń tych przeznaczonych do picia małej czarnej oraz naparu herbacianego. Wydaje Ci się, że jeden zestaw filiżanek wystarczy do podawania gościom obu rodzajów napojów? Nic bardziej mylnego. Musisz wiedzieć, że herbata jako napar ma zupełnie inne wymagania niż kawa, jeśli chodzi o sposób ich serwowania gościom. Nie chcesz popełnić żadnego faux pas w stołowym savoir-vivre? Dowiedz się zatem, czym różnią się naczynia do podawania obu wywarów.

Większość dostępnych u nas filiżanek do herbaty wykonano z porcelany. To cienki i szybko nagrzewający się surowiec, który w kontakcie z naparem herbacianym wydobywa z niego to, co najlepsze. Jeśli wróciłeś z podwórka i masz zziębnięte ręce, ciepła herbata w porcelanowym naczyniu skutecznie je rozgrzeje. Szeroko rozstawione w stosunku do podstawy brzegi naczynka umożliwiają długotrwałe delektowanie się napojem, a niewielki, pozwalający na zaczepienie tylko jednego palca uchwyt nadaje czynności picia herbaty odświętnego charakteru. Z kolei filiżanki do kawy cechuje równa struktura w dolnej i górnej części naczynia, a także cięższa masa związana z wykorzystaniem grubszego, na długo zachowującego ciepłą temperaturę napoju materiału.

Filiżanki do herbaty – ze spodkami i bez

Zastanawiasz się, jakie filiżanki do herbaty powinny wzbogacić Twoją domową zastawę? Nasza oferta jest na tyle bogata, że z całą pewnością znajdziesz tutaj modele najbardziej odpowiadające Twoim wymaganiom estetycznym oraz użytkowym. Jeśli chcesz kupić naprawdę coś wyjątkowego, zwróć uwagę na naczynia:

  • śniadaniowe – wykonane z najwyższej jakości, odpornej na zadrapania i zarysowania porcelany, sprzedawane w zestawach po 12 sztuk;
  • sztaplowane – także dostępne w zestawach po kilkanaście sztuk, cechuje je wzmocniona powłoka szkliwa; naczynia można układać w stosy
  • niesztaplowane – dostępne w zestawach, każda sztuka musi być przechowywana osobno, można je czyścić w zmywarkach;
  • piętrowalne – wyróźniające się wzmocnionymi brzegami i wysoką jakością szkliwa, charakterystyczne są dla nich ciekawe motywy zdobnicze widniejące na ich zewnętrznej stronie.

W naszym sklepie zaopatrzysz się w klasyczne białe filiżanki do herbaty, które będą doskonale prezentować się na odświętnym stole. Dzięki uniwersalnemu wyglądowi idealnie wkomponują się one w posiadaną już przez Ciebie zastawę.