Kieliszki do wina

Produktów: 72

Jeśli zorganizowałeś uroczysty obiad dla osób pełnoletnich, nie wahaj się podać im do posiłku lampki wina. Ten wytrawny napój z niewielką zawartością alkoholu nie tylko nada potrawie niepowtarzalnego smaku, ale także przyczyni się do poprawy krążenia i stymulacji procesów trawiennych. Delektowaniu się tym trunkiem sprzyja jego eleganckie podanie. Kto powiedział, że tylko porcelanowe lub ceramiczne naczynia mogą być ozdobą odświętnie udekorowanych stołów? Otóż nie. Odpowiednio dobrane szklane pojemniczki na wino, wodę czy sok owocowy także doskonale spełniają to zadanie. Od stylowo wykonanych naczynek często o fantazyjnych kształtach Twoi domownicy i goście nie będą mogli oderwać oczu. Chcesz zapewnić im niezapomniane wrażenia estetyczne i smakowe? Postaw na stole kupione u nas kieliszki do wina. Kosztowanie napoju z wyglądającej jak przysłowiowy milion dolarów szklaneczki będzie dla zaproszonych przez Ciebie osób absolutnie wyjątkowym przeżyciem. Gwarantujemy, że nigdy nie zapomną oni ani smaku tak zaserwowanego wina, ani sposobu jego podania.

czytaj więcej

Filtry i Kategorie

Interesuje Cię zakup kieliszków do białego, wytrawnego lub półwytrawnego wina? A może jesteś raczej smakoszem trunku o czerwonym zabarwieniu? Dzięki bogactwu naszej oferty szklanych naczynek jesteśmy w stanie zaspokoić wszystkie Twoje potrzeby w tym zakresie. U nas znajdziesz kieliszki do wina swoich marzeń.

Kieliszki do wina w różnych wariantach

Smak wina to bardzo indywidualna kwestia. Chyba nie ma na świecie dwóch butelek pozornie tego samego trunku, które po skosztowaniu wywoływałyby identyczne wrażenia smakowe. Podobnie jest z kieliszkami do wina. Ich różnorodny design sprawia, że mogą one zaspokoić rozmaite gusta estetyczne miłośników winnego napoju. Większość modeli lampek cechuje smukły wygląd, gwarantowany przez dołączoną do nich wysoką nóżkę. Nie jest to jednak w tym przypadku żadną regułą, ponieważ w niektórych okolicznościach swoje zastosowanie znajdują również niższe szklaneczki o szerzej rozstawionych brzegach. Z kolei klasyczne, przezroczyste szkło niekiedy ustępuje miejsca lekko przydymionym, barwnym akcentom albo ciekawym motywom zdobniczym, wyszlifowanym na powierzchni naczynia. Kieliszki z ozdobnymi wzorkami na szkle wyglądają na ogół bardzo interesująco, zwłaszcza jeśli zdobienia te występują w formie złotych lub srebrnych obręczy zlokalizowanych na pograniczu czaszy i nóżki. Decyzja o wyborze naczynia zależy od Twoich osobistych preferencji.

Jeśli jesteś sympatykiem klasycznych, ale eleganckich w swojej wymowie rozwiązań, najlepszą opcją dla Ciebie będzie wybór całkowicie przezroczystych szklaneczek o typowym dla kieliszka do wina kształcie. A może jednak eksperymenty w dziedzinie dekorowania stołu nie są Ci obce i chętnie się ich podejmujesz? Nawet jeśli zdecydujesz się na okrycie blatu idealnie białym obrusem i wykorzystanie zastawy obiadowej w tej samej tonacji kolorystycznej, kolorowe lampki tylko dodadzą uroku całej stylizacji, czyniąc ją bardziej zróżnicowaną, a przez to ciekawszą dla ludzkiego oka. Kontrast to wbrew pozorom coś jak najbardziej pożądanego, także w dekoracjach stołowych.

Kieliszki do wina białego i czerwonego – podobieństwa i różnice

Pozornie wydawałoby się, że przy wyborze kieliszków do wina nie trzeba zwracać większej uwagi na rodzaj serwowanego w nich trunku. Nic jednak bardziej mylnego. Zanim dokonasz jakiegokolwiek wyboru w tej materii, zastanów się najpierw, do czego mają Ci służyć zakupione lampki. Okazuje się bowiem, że nawet podział na wino białe i czerwone jest w tym względzie niewystarczający. Zwróć uwagę na poniższą klasyfikację:

  • kieliszki do wina białego – z czaszą zbliżoną kształtem do tulipana, stojące na wysokiej nóżce; napełniane zwykle do 1/3 maksymalnej objętości, wynoszącej od 100 do 200 ml;
  • szklaneczki do wina czerwonego – ich pojemność oscyluje na poziomie 150-250 ml, wyposażone są w krótką nóżkę oraz czaszę podobną do tulipana, maksymalnie napełnia się je do połowy objętości;
  • lampki do wina burgundzkiego – cechuje je długa nóżka, pękata czasza oraz objętość na poziomi1 100-150 ml;
  • kieliszki degustacyjne – postawione na cienkiej nóżce, wykonane z ciemnego szkła.

Zakup tych kieliszków w naszym sklepie będzie dla Ciebie doskonałą inwestycją. Nie zmarnuj takiej okazji!