Noże do pieczywa

Produktów: 12

W czasach, gdy większość produktów żywnościowych, w tym chleb i bułki, kupujemy w supermarketach w już pokrojonej postaci, wielu osobom marzy się możliwość skosztowania prawdziwego pieczywa prosto z piekarni. Rzeczywiście, nic nie smakuje tak wyjątkowo jak kromka  świeżego, idealnie wypieczonego bochenka prosto z pieca. Do jej precyzyjnego oddzielenia od reszty chleba potrzebujesz odpowiedniego narzędzia. Specjalistyczne noże do pieczywa wyposażone są w zakończone ząbkami ostrza, dzięki którym krojenie zarówno twardej skórki, jak i czerstwego wypieku nie powinno Ci sprawić najmniejszego problemu. Siekacz doskonale sprawdza się przy przyrządzaniu kanapek na śniadanie, a wszystko dzięki precyzji cięcia umożliwiającej zachowanie pierwotnego kształtu chleba czy bułki, bez nieestetycznych zagnieceń. To bardzo uniwersalny sprzęt, który z powodzeniem możesz wykorzystać także przy krojeniu innych produktów żywnościowych. Właśnie z tego względu należy go uznać za niezbędny element wyposażenia Twojej kuchni, nawet jeśli rzadko zdarza Ci się kupować chleb w niepokrojonej formie.

czytaj więcej

Filtry i Kategorie

Wśród różnego rodzaju sztućców noże do pieczywa pełnią bardzo ważną rolę. Usprawniają one proces przygotowywania posiłków, a regularne posługiwanie się nimi w znaczący sposób wpływa na zdolności manualne oraz kulinarne użytkownika. Kuchnia bez takiego narzędzia to jak przysłowiowy żołnierz bez karabinu. Dlatego jeśli jeszcze do tej pory go nie kupiłeś, teraz właśnie dzięki naszemu sklepowi internetowemu masz ku temu najlepszą okazję.

Absolutnie wyjątkowe noże do pieczywa

O nożach do pieczywa można mówić godzinami i to w samych superlatywach. Oto niektóre z ich zalet:

  • wygodne w użyciu,
  • bardzo poręczne, o optymalnie zaostrzonej krawędzi;
  • świetnie radzą sobie z krojeniem chleba, nie powodując przy tym jego kruszenia;
  • ich ostrze zrobione jest z wysokiej jakości stali nierdzewnej, którą dla wzmocnienia pokryto dodatkową warstwą tytanu;
  • wykonana z drewna, odpowiednio wyprofilowana rękojeść wykazuje antypoślizgowe właściwości, co powoduje, że nóż pewnie trzyma się w dłoni i można nim sprawnie operować nawet mając mokre ręce.

Narzędziem można posługiwać się przy różnych okazjach – zarówno w domu przy przygotowywaniu posiłków dla całej rodziny, jak i w restauracjach przy obsłudze gości. Tasaki do pieczywa są szczególnie cenione przez profesjonalnych kucharzy. Krojony przy ich użyciu chleb nie kruszy się i zachowuje swój pierwotny, estetyczny wygląd i kształt. To sprawia, że nadaje się on do podania na odświętnie udekorowany stół, na którym wszystko musi prezentować się absolutnie idealnie.

Przecinana przy użyciu noża do chleba skórka pieczywa pozostaje chrupka, a jego miękkie wnętrze w dalszym ciągu stanowi jedną integralną całość pomimo przedzielenia wypieku na kilka części. Po tak sprawnie i z wyczuciem pokrojony bochenek chętnie sięgają goście przy stole, rozkoszując się jego smakiem oraz konsystencją. Stylowy wygląd noża powoduje, że może on z powodzeniem służyć jako motyw zdobniczy stołu wraz z innymi sztućcami. A może zastanawiasz się nad sprawieniem bliskiej osobie niecodziennego, ale bardzo praktycznego prezentu z okazji świąt czy jakiegoś jubileuszu? Tak przydatny, a do tego świetnie prezentujący się w kuchni dar spodoba się nawet najbardziej wybrednym jednostkom.

Noże do pieczywa uznanych producentów

Cały sekret skutecznego działania noży do pieczywa tkwi w ich wytwarzaniu przez najlepszych, znanych na całym świecie producentów. W naszej ofercie znajdziesz modele takich firm, jak: HENDI, VICTORINOX, TOM-GAST oraz GIESSER. Tasaki dostępne są w ofercie jako pojedyncze sztuki lub w zestawach składających się z kilku egzemplarzy; poszczególne modele róznią się między soba kształtem oraz wielkością. Do niektórych z nich dołączono specjalne nakładki na ostrza chroniące użytkownika przed przypadkowym skaleczeniem w trakcie wyjmowania narzędzia z szuflady. Te ochronki sprzyjają również zabezpieczeniu samego ostrza przed zbyt szybkim stępieniem się. Nasze noże spełnią wymagania każdego zawodowego kucharza oraz pani domu.