Rękawice gastronomiczne

Produktów: 17

Jako właściciel lokalu restauracyjnego, powinieneś zapewnić zatrudnionemu u Ciebie personelowi odpowiednie warunki pracy i bezpieczeństwo w trakcie wykonywania codziennych obowiązków. W tym celu zachęcamy Cię do wyboru odzież ochronnej, która zapobiega ryzyku uszkodzenia lub poparzenia skóry. Rewelacyjne rękawice kuchenne, dostępne w naszej ofercie sklepowej, to podstawowe akcesoria, które powinny znaleźć się w każdej restauracji. To produkty, które można wykorzystać w każdej placówce gastronomicznej, zarówno w barze, jadłodajni, stołówce, jak i w obiekcie hotelowym, w którym znajduje się restauracja. Dobrej jakości rękawice kuchenne gwarantują zabezpieczenie dłoni i nadgarstków każdego zatrudnionego u Ciebie kucharza oraz personelu, przed niebezpiecznym działaniem wysokiej temperatury. Z racji tego, iż praca w profesjonalnej kuchni wiąże się z przygotowywaniem różnego rodzaju dań, wymagających obróbki cieplnej, zakładanie rękawic kuchennych jest obowiązkiem dla każdej osoby wykonującej tego typu działania. Odpowiednie rękawice kuchenne idealnie spełnią potrzeby zatrudnionego w Twojej restauracji personelu!

czytaj więcej

Filtry i Kategorie

Lista produktów w kategorii "Rękawice gastronomiczne"

Wytrzymałe i dobrze dopasowane rękawice kuchenne są nieodłącznym elementem wyposażenia profesjonalnej kuchni. To produkty, których podstawowym zadaniem jest ochrona skóry przed szkodliwym działaniem bardzo wysokich temperatur. To wyroby sygnowane nazwą najlepszych marek, specjalizujących się w projektowaniu i tworzeniu doskonałej jakości akcesoriów kuchennych. Polecane przez nasz sklep wyroby zabezpieczają dłonie w trakcie każdej czynności związanej z kontaktem z gorącymi urządzeniami lub naczyniami kuchennymi. Ponadto, można wykorzystać je również w momencie podgrzewania lub też wyjmowania gorących talerzy.

Rękawice gastronomiczne dla pracowników profesjonalnej kuchni

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom restauratorów, stworzyliśmy bardzo zróżnicowaną ofertę produktową, w której znajdziesz wysokiej jakości rękawice kuchenne. To wyroby dostosowane do potrzeb osób zatrudnionych w profesjonalnej kuchni. Spełniają one wszystkie normy bezpieczeństwa oraz dyrektywy Unii Europejskiej a także nakazy wydane przez Sanepid. Proponowane produkty doskonale chronią dłonie i nadgarstki przed działaniem bardzo wysokich temperatur. Do ich wykonania posłużyły starannie wyselekcjonowane materiały; między innymi bawełna ognioodporna. To materiał, który zabezpieczono specjalną powłoką trudnopalną. Polecane przez nas rękawice gastronomiczne z bawełny ognioodpornej zapewniają ochronę termiczną do 250 stopni Celsjusza. Są to produkty, które nie utrudniają swobody ruchów oraz zapewniają solidny chwyt, nawet bardzo śliskich naczyń czy form piekarniczych o nietypowych kształtach. Przedłużony rękawek zapewnia skuteczną ochronę nadgarstka. Tego typu wyroby posiadają perforację uniemożliwiającą wyśliźnięcie się naczyń z dłoni. Są łatwe do zakładania i zdejmowania. Oferowane przez nas rękawice piekarskie ułatwią wyjmowanie rozgrzanych naczyń kuchennych oraz obsługę pieców konwekcyjnych i parowych. Produkty te są dostępne w wielu wariantach kolorystycznych.

W jaki sposób wybrać dobre rękawice gastronomiczne?

Jeśli zastanawiasz się, w jaki sposób wybrać dobrej jakości rękawice kuchenne, to powinieneś przeanalizować kilka podstawowych aspektów, które wyróżniają tego typu wyroby. Należą do nich między innymi:

  • zastosowanie w ich produkcji najlepszej jakości materiału, który stanowi solidne zabezpieczenie skóry przed ryzykiem poparzenia. Warto jest wybierać tylko te rękawice, które wykonane są z materiałów pokrytych specjalną powłoką termoochronną,
  • uniwersalny rozmiar, który pasuje, zarówno do dłoni kobiecej, jak i męskiej. Dzięki temu możesz ograniczyć ilość wydanych pieniędzy na zakup tego typu akcesoriów,
  • szeroki i długi rękaw, który doskonale chroni nadgarstek oraz zapobiega jego poparzeniu w przypadku niekontrolowanego wylania się zawartości rozgrzanego naczynia kuchennego.
  • łatwość w utrzymaniu w czystości oraz możliwość prania przemysłowego.

Markowe rękawice kuchenne, które znajdziesz w ofercie naszego sklepu internetowego, idealnie spełnią swoją rolę i przetrwają w niezmienionym stanie przez długi czas. To produkty, które muszą znaleźć się w każdej profesjonalnej kuchni.