Stoły załadowcze do zmywarek

Produktów: 113

W obecnych czasach zmywarki stanowią standardowy element wyposażenia każdej kuchni. Masowe pojawianie się zmywarek kapturowych pociąga za sobą konieczność zaopatrzenia się w dodatkowe akcesoria, którymi są stoły załadowcze. Czynność mycia naczyń, za którą większość osób nie przepada, ze zmywarką stała się znacznie prostsza i przyjemniejsza. A za sprawą stołu gastronomicznego do załadowywania brudnych pojemników  przebiega ona o wiele szybciej i efektywniej niż dotychczas. Jeśli zatem posiadasz zmywarkę kapturową, następnym krokiem powinien być dla Ciebie zakup takiego stołu.

czytaj więcej

Filtry i Kategorie

Stoły załadowcze to integralna część wyposażenia każdej kuchni, w której stoi zmywarka do naczyń. Dzięki nim można odpowiednio przygotować używane w trakcie obiadu lub innego posiłku talerze i sztućce do procesu usuwania z nich zabrudzeń. Te praktyczne meble w pewnym stopniu zwalniają zmywającego z wykonywania prac realizowanych przed włożeniem naczyń do urządzenia służącego do ich czyszczenia.

Dlaczego warto kupić stoły załadowcze do zmywarek?

Zastanawiasz się, czy nabycie stołu załadowczego do zmywarki będzie dla Ciebie opłacalne? Oczywiście, że tak. Nowocześnie zaprojektowany mebel został wyposażony w szereg funkcji, dzięki którym na dobre zapomnisz o konieczności ręcznego zmywania naczyń. Standardowo modele posiadają zlew służący do wstępnego opłukania pod bieżącą wodą brudnych akcesoriów kuchennych. Usunięte w ten sposób z talerzy i innych przyborów resztki jedzenia trafiają później do dołączonego do zestawu kosza na odpadki, co pozwala na pełne zachowanie higieny w trakcie mycia. Bardziej zaawansowane technologicznie egzemplarze posiadają także osłonę przeciwbryzgową oraz półkę do układania naczyń.

Do wytworzenia stołów gastronomicznych zwykle wykorzystuje się stal nierdzewną, wykazującą wysoki poziom odporności na wysokie temperatury oraz szkodliwe oddziaływanie substancji chemicznych obecnych w środkach czystości. W sprzedaży w naszym sklepie dostępne są również modele wykonane ze stali kwasoodpornej. To praktycznie niezniszczalne urządzenia, których sprawnym, bezawaryjnym funkcjonowaniem będziesz mógł się cieszyć przez wiele lat.

Stoły załadowcze do zmywarek dysponują jeszcze innymi zaletami. Wśród nich na szczególną uwagę zasługują następujące cechy:

  • estetyczny wygląd, wysoki stopień ochrony przed korozją;
  • łatwość usuwania zabrudzeń z powierzchni blatu oraz mozliwość szybkiego przeprowadzenia sterylizacji;
  • trwałość i stabilna konstrukcja;
  • bezpieczeństwo stosowania – na naczyniach wykorzystywanych prze konsumowaniu posiłków nie osadzają się żadne drobnoustroje oraz inne czynniki chorobotwórcze;
  • oferowanie przez niektóre modele możliwości wycięcia specjalnego otworu służącego jako rozdrabniacz osadzających się na dnie komory resztek.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie stołu załadowczego?

Wybór odpowiedniego stołu gastronomicznego to niełatwe zadanie. Warto zatem wiedzieć, na co trzeba w pierwszej kolejności zwracać uwagę przed podjęciem decyzji o zakupie. Spośród różnych kryteriów powinieneś uwzględnić przede wszystkim:

  • jakość wykorzystanego do produkcji mebla materiału;
  • dodatkowe wyposażenie (zlew, kosz na odpadki, otwór pod rozdrabniacz, pólka itp.);
  • dopasowanie wybranego modelu do ustawienia zmywarki w kuchni (stoły załadowcze zwykle występują w wersji prawej oraz lewej w zależności od możliwości ich ustawienia po konkretnej stronie zmywarki);
  • dostosowanie wymiarów stołu do rozmiarów posiadanej zmywarki.

Stoły do załadowywania naczyń stanowią drugą po samych zmywarkach rewolucję w sferze czyszczenia brudnych akcesoriów kuchennych.