Burrito, kuchnia meksykańska - wszystko znajdziesz tutaj

20 października 2016

 

Chcesz poczuć się jak w Meksyku lub w Kalifornii? Wcale nie musisz wydawać wielu pieniędzy i jechać przez pół świata, żeby zasmakować tamtejszej atmosfery. Jednym z ważnych elementów powyższych regionów świata jest tamtejsza kuchnia, której "flagowymi" produktami są burrito i tacos. W Berlinie znajduje się lokal o nazwie Chupenga, który oferuje tradycyjne dania kuchni meksykańskiej w nowoczesnym stylu.

 

Berliński lokal wzorując się na pierwowzorach, korzysta z meksykańskich metod przygotowywania posiłków, tamtejszych "radosnych" smaków i zapachów, łącząc to z "tętniącą" życiem atmosferą San Francisco, które jest uważane za stolicę burrito. Chupenga to lokal, w którym wciąż udoskonala się ofertę, przygotowując ją z codziennie dowożonych, świeżych składników. Niektóre składniki, jak choćby "chipotle" i "anchos", czyli papryczki chili są importowane prosto z Meksyku.

 

Chupenga jest przystosowana do potrzeb różnych grup klientów, wobec czego stale ulepsza i powiększa ofertę. Obecnie bardzo popularne są posiłki pozbawione glutenu czy wegańskie. Oprócz podstawowych rodzajów mięsa - wołowiny, kurczaka czy wieprzowiny, znajdziecie tam także posiłki na podstawie warzyw i owoców. Lokal jest doskonałą propozycją na szybkie lunche w przerwie od pracy czy zakupów, ale również doskonale sprawdzi się na dłuższe wizyty - oferuje również choćby możliwość oglądania wydarzeń sportowych przy kuflu dobrego piwa.

 

Lokal jest urządzony nowocześnie i z pomysłem, dzięki czemu przebywanie w nim to nie tylko uczta dla ciała, ale również sposób na przyjemne spędzanie czasu. Burritos możesz smakować zawinięte w tradycyjny placek z tortilli lub znajdujące się w miseczce. Za każdym razem możesz rzecz jasna skomponować swoje ulubione składniki. Polecamy również przepyszne sałatki i tacos, dzięki którym poczujesz się jak na ruchliwych ulicach San Francisco lub zanurzysz się w leniwej, lecz barwnej atmosferze Meksyku.

Burrito, kuchnia meksykańska - wszystko znajdziesz tutajBurrito, kuchnia meksykańska - wszystko znajdziesz tutajBurrito, kuchnia meksykańska - wszystko znajdziesz tutajBurrito, kuchnia meksykańska - wszystko znajdziesz tutajBurrito, kuchnia meksykańska - wszystko znajdziesz tutajBurrito, kuchnia meksykańska - wszystko znajdziesz tutaj