Długi weekend majowy - rozpoczęcie sezonu letniego w gastronomii

28 kwietnia 2017

 

Początek maja wiąże się dla wielu z nas z długim weekendem, który najczęściej przeznaczamy na odpoczynek wśród rodziny i znajomych. Ten czas to także ważny okres w branży gastronomicznej. Początek piątego miesiąca roku rozpoczyna na dobre sezon letni w restauracjach, kawiarniach, pubach oraz innych lokalach gastronomicznych.

 

W tym czasie obiekty gastronomiczne prowadzą wiele działań, a jednym z nich jest ponowne otwarcie ogródków kawiarnianych, ogródków piwnych oraz innych tego typu stref dla klientów, które znajdują się na świeżym powietrzu. Zagospodarowanie tych miejsc wymaga odpowiednich czynności, a jedną z najważniejszych jest właściwe wyposażenie ogródków piwnych czy kawiarnianych.

 

W zależności od charakteru lokalu, jego wielkości, typu oraz innych parametrów, wyposażenie ogródka na zewnątrz lokalu wymaga innych działań. Duże restauracje przeznaczają sporą część miejsca na tę strefę - dzięki temu może się tam znaleźć niejednokrotnie więcej przestrzeni dla klientów, aniżeli w środku lokalu. W niektórych przypadkach, wnętrze lokalu jest w tym okresie zdecydowanie mniej aktywne, a wręcz niedostępne dla klientów.

 

Profesjonalne lokale gastronomiczne doskonale zdają sobie sprawę, że w okresie letnim ogródki zewnętrzne są wizytówką lokalu. W tym celu warto wyposażyć je w nowoczesny sposób. Podstawowym elementem wyposażenia sa stoliki i krzesła. Warto zadbać, aby były one dobrane jednolicie, dzięki czemu będą tworzyć zgraną całość, a swoim wyglądem będą zachęcać i przyciągać potencjalnych klientów.

 

Doskonałym momentem na wprowadzenie ogródków kawiarnianych jest początek maja. W tym czasie wiele osób planuje swój wypoczynek, a jak wiadomo, w czasie wypoczynku klienci są skłonni do wydawania większej ilości pieniędzy. Okresowi temu często towarzyszy także poprawa pogody, która zachęca do wyjścia z domu i spotkań towarzyskich, m. in. w lokalach gastronomicznych.

Długi weekend majowy - rozpoczęcie sezonu letniego w gastronomiiDługi weekend majowy - rozpoczęcie sezonu letniego w gastronomiiDługi weekend majowy - rozpoczęcie sezonu letniego w gastronomii