Efektywne zarządzanie temperaturą - wszystko, czego potrzebujesz

6 października 2016

 

Na czym właściwie polega prowadzenie lokalu GASTRONOMICZNEGO? Kiedy zadajemy sobie takie pytanie, możemy dojść do wniosku, że w zasadzie chodzi tylko o jedno - odpowiednie zarządzanie temperaturą. Banalne? Składa się na to jednak szereg czynności, które muszą zostać wykonane, aby lokal funkcjonował prawidłowo i był w stanie przyciągnąć, a w konsekwencji zatrzymać klientów.

 

Jak sama nazwa wskazuje, lokale gastronomiczne oferują przede wszystkim produkt pod postacią żywności. Nie jest tajemnicą, że zanim jakikolwiek posiłek trafi do klienta, przechodzi on długą drogę. W tym czasie niejednokrotnie jest przerabiany, przetwarzany, przenoszony z miejsca na miejsce. Na każdym z tych etapów, kluczową rolę odgrywa zapewnienie odpowiedniej temperatury - właściwej dla specyfiki produktu i wykonywanej czynności.

 

Najważniejszym elementem wyposażenia lokali gastronomicznych są urządzenia grzewcze oraz urządzenia chłodnicze. Wynika to z banalnego założenia, że produkty spożywcze należy w odpowiednich momentach podgrzewać, a w innych chłodzić. Dotyczy to nie tylko chwil przed przygotowaniem posiłków, czy w trakcie tego procesu, ale nawet w momencie trafienia produktu do odbiorcy, kiedy jest on już gotowy do spożycia.

 

Wszystko zależy od okoliczności, w jakich funkcjonuje lokal, a także od jego oferty. Oczywistym jest fakt, że w kawiarni czy restauracji będzie zdecydowanie więcej urządzeń grzewczych niż w barze czy pubie. Jednak we wszystkich tych lokalach, zarządzanie temperaturą odgrywa kluczową rolę. Jeśli chcesz robić to efektywnie, to sama wiedza i doświadczenie gastronomiczne z pewnością Ci nie wystarczy - warto również zadbać o wyposażenie z najwyższej półki.

 

"Podgrzej na lekkim ogniu", "wstaw do zamrażarki", "wsadź do pieca", "zagotuj wodę", "postaw na półce w witrynie", "schowaj do bemaru", "podsmaż delikatnie" - jeśli miałeś do czynienia choćby w niewielkim stopniu z pracą w gastronomii, to doskonale znasz te zwroty. Każda z zawartych w nich czynności wymaga skorzystania z urządzeń, które "zarządzają temperaturą".

Tagi:#urządzenia grzewcze

Efektywne zarządzanie temperaturą - wszystko, czego potrzebujeszEfektywne zarządzanie temperaturą - wszystko, czego potrzebujeszEfektywne zarządzanie temperaturą - wszystko, czego potrzebujeszEfektywne zarządzanie temperaturą - wszystko, czego potrzebujeszEfektywne zarządzanie temperaturą - wszystko, czego potrzebujeszEfektywne zarządzanie temperaturą - wszystko, czego potrzebujesz