Nowe czy używane? Jakie urządzenia wybrać?

3 listopada 2017

Otwierasz sklep czy lokal? Remontujesz? Zmieniasz koncepcję? Wszystkie te działania łączą się często z wymianą sprzętu gastronomicznego. W tym momencie warto się zastanowić nad doborem urządzeń. Jedną z najważniejszych decyzji jest dokonanie wyboru pomiędzy nowymi a używanymi urządzeniami gastronomicznymi.

 

Zanim dokonasz swojego wyboru, warto przytoczyć oczywisty fakt: zarówno urządzenia nowe, jak i używane mają swoje zalety oraz wady. Twój wybór będzie zależał od wielu czynników. Nie będziemy odkrywać żadnej tajemnicy, że bardzo często wybór jest warunkowany poprzez zgromadzony budżet, jaki możemy przeznaczyć na zaplanowane przez siebie inwestycje.

 

Jeżeli najważniejszym kryterium będzie cena, to z pewnością wybierzesz urządzenia używane. Da Ci to oddech finansowy w momencie podejmowania decyzji. Warto jednak zastanowić się, jak długo taka komfortowa sytuacja może potrwać. Urządzenia, które pracowały już w innym miejscu są o wiele bardziej podatne na różnego rodzaju usterki i awarie. Wybór używanego sprzętu niesie za sobą niebezpieczeństwo tym większe, jeżeli bezpośrednio nie znasz jego poprzedniego użytkownika i nie masz pewności, w jaki sposób sprzęt był użytkowany.

 

Urządzenia gastronomiczne używane oprócz atrakcyjnej ceny zostały także przetestowane w innym miejscu, przez co zachodzi przypuszczenie, że sprawdziły się "w akcji". W tym momencie kończą się atuty używanego sprzętu.

 

Z kolei przy wyborze nowych urządzeń masz pewność, że otrzymujesz "świeży" towar, który będzie spełniał swoje zadanie. Wyższa cena jaką musisz ponieść często jest rekompensowana nie tylko przez brak usterek i awarii, ale również przez to, że nowe urządzenia gastronomiczne spełniają wysokie standardy w kwestii oszczędności energii, wody czy innych zasobów. Wiele razy dochodzi do sytuacji, w której zakup nowego urządzenia w porównaniu do używanego "zwraca się" w bardzo krótkim czasie. Co równie istotne, nowy sprzęt gastronomiczny posiada także nowoczesne rozwiązania w kwestii bezpieczeństwa, dzięki czemu Twoja praca przy jego pomocy zawsze będzie prosta i bezpieczna.

 

Co więc wolisz? Komfort cenowy "na chwilę" czy udaną inwestycję niosącą za sobą w konsekwencji oszczędność finansową, czasową oraz bezpieczeństwo? Wybór należy.... jak zawsze do Ciebie.

 

Powodzenia!

Nowe czy używane? Jakie urządzenia wybrać?Nowe czy używane? Jakie urządzenia wybrać?Nowe czy używane? Jakie urządzenia wybrać?