Przygotuj lokal na święta

16 grudnia 2016

 

Ostatni miesiąc roku niezmiennie kojarzy się w Polsce głównie ze świętami Bożego Narodzenia. Świąteczny klimat i wystrój obecny jest nie tylko w domach, ale także niemal we wszystkich miejscach publicznych. W tym miejscu warto zadać sobie pytanie, czy Twój lokal jest właściwie przygotowany na okres świąteczny. Jest to czas, w którym dla restauracji, kawiarni i innych lokali gastronomicznych stwarzają się nowe możliwości.

 

Co prawda w polskiej tradycji grudniowe święta kojarzą się głównie z wypoczynkiem w domowym zaciszu, ale w ostatnich latach następuje zauważalna zmiana w sposobie spędzania tego czasu. Coraz bardziej popularne są spotkania wśród rodziny oraz przyjaciół, którzy jako miejsce wybierają eleganckie restauracje. W tym okresie takie lokale często goszczą również tzw. "firmowe wigilie" oraz inne spotkania przedświąteczne.

 

Warto pamiętać o tym, że okres między Świętami Bożego Narodzenia a Nowym Rokiem bywa często również okresem urlopowym. Dzięki temu masz okazję zaprezentować swoje usługi nowej grupie klientów, która na co dzień nie ma możliwości na wizyty w lokalach gastronomicznych. Aby odpowiednio wykorzystać nadarzającą się okazję, przygotuj swój lokal. Możesz oferować okolicznościowe menu, zadbać o odpowiednie udekorowanie wnętrza i zapewnić świąteczny nastrój.

 

Nie zapominaj również o tożsamości Twojego lokalu i nie pozwól, aby świąteczne ozdoby były dominujące. Pamiętaj również o wyeksponowaniu elementów charakteryzujących Twój lokal. Wykorzystaj również szansę, jaką niesie za sobą ostatni dzień grudnia. Zaplanuj uroczystość sylwestrową - zadbaj o właściwy klimat, odpowiednią muzykę i komfortowe warunki dla swoich klientów. Pozwól swoim gościom na swobodę - daj im możliwość robienia pamiątkowych zdjęć, a możesz mieć pewność, że będą one publikowane w wielu miejscach, co pozwoli na zwiększenie popularności Twojego miejsca.

 

Przygotowanie innych obiektów handlowych na okres świąteczny jest równie ważne. W odniesieniu do sklepów czy mniejszych lokali może się to odbywać na mniejszą skalę, jednak przynosi to zamierzone efekty. Pamiętaj - okres świąteczny przywołuje przyjemne skojarzenia, więc dostosowując wygląd Twojego miejsca do świątecznej atmosfery, dasz się zapamiętać w miły, przyjemny sposób.

Przygotuj lokal na świętaPrzygotuj lokal na świętaPrzygotuj lokal na święta