Twarda woda - awarie, wysokie koszty... Jak temu zapobiec?

6 października 2017

 

Profesjonalne urządzenia znajdujące się w lokalach gastronomicznych wymagają odpowiedniej dbałości. Jeżeli zależy Ci na tym, aby działały one prawidłowo, to musisz stale dbać o ich stan techniczny. Jednym z najważniejszych zabiegów jest kontrola twardości wody - dotyczy ona takich urządzeń jak zmywarki do naczyń, zmywarki do szkła, piece konwekcyjno-parowe, ekspresy do kawy oraz kostkarki.

 

Aby zapobiec twardości wody, należy zadbać o odpowiednie urządzenia do jej zmiękczania. Profesjonalne zmiękczacze do wody usuwają z wody jony wapnia i magnezu. Dzięki temu, unika się wielu nieprzyjaznych skutków działania twardej wody. Co najważniejsze, profesjonalne uzdatniacze do wody zapobiegają osadzaniu się kamienia, co w konsekwencji powoduje awarie urządzeń gastronomicznych.

 

Oprócz możliwych awarii sprzętu, twarda woda powoduje także inne niekorzystne działania. Co najważniejsze, generuje to dodatkowe koszty związane z większym zużyciem wody i energii elektrycznej oraz koniecznością wyższych nakładów na środki do czyszczenia. Dzieje się tak dlatego, że kamień osadzający się na grzałkach jest izolatorem ciepła, co powoduje większe zużycie energii.

 

Najczęściej problemy z twardą wodą występują w zmywarkach do naczyń. Jakość doprowadzonej do nich wody ma kluczowe znaczenie dla końcowych efektów mycia. Jeżeli zależy Ci nie tylko na dobrym stanie technicznym urządzenia, ale również na doskonale umytych naczyniach, to powinieneś koniecznie zaopatrzyć swój lokal w profesjonalne uzdatniacze i zmiękczacze do wody.

 

Warto również pamiętać, że w poszczególnych regionach występuje inna twardość wody. Z tego powodu należy przede wszystkim zapoznać się tym, jaki poziom twardości jest w Twoim regionie. Twardość wody najczęściej podaje się w stopniach niemieckich. Im twardsza woda, tym bardziej potrzebne są urządzenia do zmiękczania wody.

Twarda woda - awarie, wysokie koszty... Jak temu zapobiec?Twarda woda - awarie, wysokie koszty... Jak temu zapobiec?Twarda woda - awarie, wysokie koszty... Jak temu zapobiec?