Wygoda i komfort - spełnij oczekiwania klientów

20 lipca 2016

 

Oferta gastronomiczna w restauracji, kawiarni i innych lokalach gastronomicznych jest bardzo ważna. Jednak klienci tych lokali mają coraz wyższe wymagania i oprócz tych podstawowych potrzeb, pragną również w lokalu miło spędzić czas. Co ważniejsze, klienci w gastronomii oczekują wysokiego standardu samego lokalu, włączając w to wyposażenie w wysokiej jakości meble. Wychodząc naprzeciw potrzebom gości, powinieneś wyposażyć swój lokal w wygodne meble, które pozwolą odwiedzającym na komfortowy pobyt.

 

Ujmując rzecz statystycznie, przez zdecydowaną większość czasu, jaki klienci spędzają w restauracji czy kawiarni, mają oni bezpośredni kontakt z tym na czym siedzą i gdzie podawane są im posiłki. Szczególne znaczenie ma to w takich lokalach jak bary czy puby, gdzie odwiedzający spędzają czasem nawet kilka godzin. Nie ulega zatem wątpliwości, że wielką uwagę musisz zwrócić przede wszystkim na krzesła i stoliki.

 

Nie jest tajemnicą, że skończyły się czasy, kiedy meble w gastronomii miały drugorzędny charakter. Warto pamiętać także o tym, że gośćmi restauracji czy kawiarni często są klienci biznesowi, którzy wykorzystują takie miejsca do pracy. Zdecydowanie zwiększasz swoje szanse na zatrzymanie takich klientów, kiedy - w miejscu ich tymczasowej pracy - zapewnisz im wygodę i komfortowe warunki.

 

Wyposażając lokal gastronomiczny w meble dla klientów musisz pamiętać także o zachowaniu spójności. Z pewnością Twoi klienci docenią, jeśli zaprezentujesz im wygodne i komfortowe krzesła, ale ważne jest również, aby meble były odpowiednio dopasowane stylistycznie do ogólnego wystroju wnętrza. Dobrym pomysłem jest konsultacja ze specjalistami w zakresie wyposażania takich wnętrz. Pozwoli Ci to nie tylko na zapewnienie wygody klientom, ale również odpowiednie zagospodarowanie przestrzeni i spójną stylistykę wewnątrz lokalu.

 

Podejmując dezycję o wyborze mebli, nie kopiuj rozwiązań, jakie zauważyłeś w innych miejscach. Postaw na indywidualność i oryginalność, a możesz być pewien, że zostanie to zauważone. Dobierz wygodne krzesła, które sprawdzą się w kawiarni czy restauracji, a jeśli prowadzisz bar czy pub, zaopatrz się w hokery, które będziesz mógł swobodnie ustawić przy ladzie barowej czy wysokich stolikach barowych. Postaw przede wszystkim na wygodę i komfort, ale nie zapominaj o funkcjonalności mebli oraz ich solidności. Wykorzystaj psychologię i jej zasady - klienci, którzy spędzają czas w komfortowych warunkach, są skłonni do wydawania większej ilości pieniędzy.

Wygoda i komfort - spełnij oczekiwania klientówWygoda i komfort - spełnij oczekiwania klientówWygoda i komfort - spełnij oczekiwania klientówWygoda i komfort - spełnij oczekiwania klientówWygoda i komfort - spełnij oczekiwania klientówWygoda i komfort - spełnij oczekiwania klientów